Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Blisko 2 godziny trwały poszukiwania 8-letniej dziewczynki

Fot. policja.pl

Blisko 2 godziny trwały poszukiwania 8-letniej dziewczynki, która niezauważona przez opiekunów, oddaliła się z podwórka. Dziecka poszukiwali policjanci, strażacy i okoliczni mieszkańcy oraz przewodnik z psem tropiącym.

W sobotę wieczorem, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie, że 8-letnia dziewczynka oddaliła się z podwórka swej posesji, na terenie jednej z miejscowości w gminie Pysznica. Członkowie rodziny zaczęli szukać dziewczynki, jednak nie udało im się jej odnaleźć.

Do akcji poszukiwawczej natychmiast skierowano policjantów stalowowolskiej jednostki. W działania aktywnie włączyli się strażacy, a także sąsiedzi dziewczynki. Do poszukiwań zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym.

Po godz. 20, policjanci zauważyli dziewczynkę w zaroślach nieopodal domu. Wystraszone i zziębnięte dziecko zostało przekazane wezwanym na miejsce ratownikom medycznym, którzy po udzieleniu 8-latce pierwszej pomocy, zadecydowali o przewiezieniu jej do szpitala na obserwację. Policja apeluje do rodziców o odpowiedzialne zachowania podczas sprawowania opieki nad dziećmi. W podobnych przypadkach natychmiast wzywajmy policję, dzwoniąc pod numer 112.

źródło: policja.pl