Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Bieszczadzki Park Narodowy podsumował frekwencję na szlakach. W kwietniu i maju była ona niższa niż w poprzednich latach

BIESZCZADY. Bieszczadzki Park Narodowy podsumował frekwencje na szlakach. Treść komunikatu znajduje się poniżej.

W kwietniu od 20-tego (otwarcie szlaków) mieliśmy 2187 zwiedzających. W miesiącu maju na szlakach pieszych zanotowaliśmy odpowiednio: w pierwszy majowy weekend (1-3.05) 2956 osób, w drugi (8-10.05) zaś 10595 odwiedzających. Łącznie w maju odwiedziły nas 40542 osoby. Generalnie frekwencja w kwietniu stanowiła 17%, zaś w maju 91% wartości dla tych miesięcy roku poprzedniego.

24 875 osób weszło na nasze szlaki w weekend ze Świętem Bożego Ciała (11-14.06). Z racji gruntownego remontu schroniska na Połoninie Wetlińskiej najczęstszym docelowym obiektem wędrówkowym była w tym czasie Tarnica (4 611 osób z Wołosatego).

Frekwencja w kwietniu i maju była niższa niż w poprzednich latach z przyczyn powszechnie znanych. W czerwcu frekwencja wzrasta i zapewne byłaby znacznie większa, gdyby nie opady deszczu o charakterze ulewnym utrzymujące się od 3 tygodni, które pogorszyły stan szlaków. Czekamy z utęsknieniem na poprawę pogody.

źródło: bdpn.pl