Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Bieszczady. Jaka sytuacja na szlakach? Najnowsze informacje

Zdjęcie ilustracyjne

BIESZCZADY. Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów. W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, zalega błoto pośniegowe, miejscami grunt jest odsłonięty. W wyższych partiach gór utrzymuje się nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna o grubości 0-70 cm (lokalnie, w miejscach zawianych ponad 130 cm). Większe ilości śniegu zalegają również przy górnych granicach lasu.

Stoki o wystawach południowych oraz grzbiety połonin są na znacznym obszarze pozbawione pokrywy śnieżnej. Na szlakach jest mokro, drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, mogą występować oblodzenia. Należy zachować ostrożność ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Z uwagi na deszczową aurę pogodową zalecamy posiadanie odpowiedniej kurtki oraz zaimpregnowanych butów górskich. Warunki do uprawiania turystyki narciarskiej są raczej niekorzystne. Informacje o korytarzach zjazdowych dla narciarzy są na stronie Parku.


Trwa remont schronu turystycznego „Chatka Puchatka” bardzo prosimy o niewchodzenie na plac budowy!
Przypominamy! Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym – pisze w swoim komunikacie Bieszczadzki Park Narodowy.

źródło: bdpn.pl