Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Będą NIŻSZE CENY PALIW? Zaskakujące słowa prezesa Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński o obniżeniu akcyzy na paliwo: Nie powinno się ograniczać dochodów państwa

„Panie redaktorze, rząd na pewno powinien o tym myśleć i może tu wykorzystać różne metody, niekoniecznie obniżenie akcyzy, czyli obniżenie wpływów podatkowych” – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, gość Krzystofa Ziemca w RMF FM pytany o kwestię ewentualnego obniżenia akcyzy na paliwo, ze względu na jego wysoką cenę.

„Nie powinno się ograniczać dochodów państwa, a akcyza to jest jeden z poważnych elementów dochodu państwa, szczególnie właśnie akcyza z benzyny” – tłumaczył i jak dodał, pieniądze te potrzebne są na realizację planów rządu. „Dla dokonania w Polsce zmian pozytywnych, pozytywnych dla ogromnej większości społeczeństwa, w gruncie rzeczy tak naprawdę dla całego społeczeństwa, dlatego ci, którzy żyją – proszę wybaczyć potoczny język – z cwaniactwa, ci rzeczywiście mogą na tym stracić, cała reszta – to jest ogromna większość – na tym zyska, to jednak wymaga pieniędzy, więc ja bym tutaj dochodów państwa nie obniżał, natomiast sugerowałbym, żeby różnego rodzaju podmioty gospodarcze trochę ograniczyły swoją ekspansję dochodową” – dodał.

Jarosław Kaczyński przekonywał także, że wysokie ceny paliw, a co za tym idzie żywności i innych artykułów można obniżyć innymi sposobami.

Cała rozmowa na RMF24.pl