Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

10 mln złotych dla podkarpackich szpitali

RZESZÓW. Szpitale z Podkarpacia dostaną dodatkowe pieniądze. Mają one zostać wydane na realizację inwestycji i zakupów inwestycyjnych dla szpitali z regionu.

Kwota prawie 10 mln złotych pochodzi z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów. Pieniądze z tej rezerwy umożliwiają Radzie Ministrów skuteczne działanie w nagłych sytuacjach, których nie dało się wcześniej przewidzieć. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne osób zamieszkujących nasze województwo, wystąpiła o przyznanie tychże środków na co uzyskała zgodę.

Rzeszowski WZS położony przy ulicy Warzywnej dostanie największe wsparcie, bo ponad 2,5 mln złotych na zakup gammakamery. Jest to urządzenie diagnostyczne służące do badań narządów. Dzięki niemu można szybko wykryć wiele chorób np. tarczycy. Pomoc  otrzymają także m.in. Szpital św. Ojca Pio w Przemyślu oraz Szpital powiatowy w Mielcu.