Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Znany charyzmatyk odprawi Mszę św. o UZDROWIENIE w Rzeszowie. Znamy termin i dokładne miejsce!

o. Józef Witko. Fot. youtube.com

W środę 6 października, w parafii Bzianka odbędzie się Msza św. o uzdrowienie, której będzie przewodniczył franciszkanin o. Józef Witko.

Program:

Różaniec – godz. 17.00 ,

Msza Święta z kazaniem – godz. 18.00 ,

Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Dostępne będzie również stoisko z książkami.

Ojciec Witko działa w ramach Sekretariatu Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej OO. Franciszkanów w Krakowie. Jest autorem lub współautorem wielu książek m.in.: „Drogi Bożego uzdrowienia”, „Nie bój się wierz tylko” oraz „Uzdrawiająca moc Ducha Świętego”.

Co głosi o. Józef Witko?

Działalność zakonnika jest w głównej mierze skoncentrowana na uzdrowieniu fizycznym ludzi. Chociaż w swoich wypowiedziach zwraca też uwagę na wiele innych kwestii.

?Uzdrowienie dokonało się na drzewie Krzyża. On dźwigał nasze choroby, dźwigał nasze boleści (Księga Izajasza 53 – przyp. red.). Wiemy, że kiedy Jezus wysyłał swoich uczniów na głoszenie Ewangelii dał im władzę nad złymi duchami i władzę leczenia chorób. Tam gdzie jest ten nakaz misyjny „Idźcie i głoście” jest też powiedziane: uzdrawiajcie chorych i wyrzucajcie złe duchy. Jedno z drugim jest związane. Idźcie i głoście, uzdrawiajcie chorych, wyrzucajcie złe duchy – ten nakaz odnosi się do 12 apostołów. Na innym miejscu przeczytamy, że ten nakaz Jezus rozszerza na 72 uczniów, kiedy ich wysłał po dwóch do miast i miejscowości do których sam przyjść zamierzał. Łukasz (ewangelista – przyp. red.) odwraca tę kolejność, gdzie jest powiedziane uzdrawiajcie chorych, wyrzucajcie złe duchy i mówcie im przybliżyło się do was Królestwo Boże. A u Marka (ewangelisty przyp. red.) znajdziemy na końcu Ewangelii, że ten nakaz (uzdrawiania) jest rozciągnięty na wszystkich. Tym którzy uwierzą będą towarzyszyć znaki: w imię moje na chorych ręce kłaść będą a ci odzyskają zdrowie (Mk 16, 17-18) – mówił o. Józef Witko podczas jednej z wygłoszonych konferencji.

Całość tej konferencji możecie zobaczyć poniżej: