Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zmywarka Bosch do 2000 zł – top 3 modele

Materiały reklamowe

Kto raz skorzysta ze zmywarki, nigdy nie wróci już do ręcznego zmywania naczyń! W wielu kuchniach to jeden z najważniejszych sprzętów – i nie ma się czemu dziwić. Pomoc w utrzymaniu czystości zachęca do gotowania i eksperymentowania ze zdrowymi przepisami dla całej rodziny. Znacznie chętniej będziemy przygotowywać potrawy bez wykorzystania półproduktów, gdy mamy pewność, że nie będziemy musieli sami zmywać garnków, patelni i talerzy. Nie ma więc co zwlekać z zakupem zmywarki. Jaki model wybrać? Warto sprawdzić ofertę czołowego producenta AGD. Urządzenia marki Bosch zbierają świetne recenzje, odznaczając się wygodą użytkowania i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Czy w budżecie do 2000 zł znajdziemy zmywarki, które będą dobrą inwestycją na lata? To pułap cenowy, które daje wybór sprzętów do wielu kuchni. Pora przyjrzeć się polecanym propozycjom!

Jak wybrać dobrą zmywarkę?

Zmywarka to sprzęt, który precyzyjnie trzeba dobrać do potrzeb całej rodziny. Aby zdecydować się na odpowiedni model, warto określić, jak często zmywamy, ile kompletów naczyń zwykle ląduje wewnątrz urządzenia, a także – czy chętnie gotujemy w domu. Sprzęty sprawdzonych producentów poradzą sobie nawet z dużymi garnkami i patelniami, podobnie jak z wieloma talerzami, spodkami i filiżankami po wizycie licznych gości.

Gdy znamy swoje przyzwyczajenia i preferencje, łatwo określić, czy potrzebujemy zmywarki o szerokości 45 cm, czy może klasycznej, 60-centymetrowej. Te pierwsze będą najlepszym urządzeniem do niewielkiej kuchni, aneksu kuchennego w kawalerce, dla pary lub dla singla. Większe rodziny powinny zdecydować się na pojemniejsze urządzenie, podobnie jak każdy, kto lubi gotować w domu i chętnie zaprasza na wspólne biesiadowanie rodzinę i znajomych.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze zmywarki? Oprócz rozmiarów urządzenia, lista będzie obejmować następujące kwestie:

  • klasa energetyczna;
  • generowany hałas;
  • pojemność;
  • pobór wody na jeden cykl;
  • dodatkowe programy, na przykład szybki;
  • dodatkowe funkcje, jak opóźnienie startu;
  • szuflada lub kosz na sztućce i system rozplanowania wnętrza.

Nie można zapominać również o tym, że podobnie jak w przypadku każdego sprzętu kuchennego, musimy zdecydować, czy szukamy modelu wolnostojącego, czy może do zabudowy.

Zmywarki Bosch – polecane modele

Dysponując budżetem 2000 zł, nie będziemy mieć tak dużego wyboru modeli, jak wtedy, gdy rozpatrywalibyśmy modele do 3000 zł. Dobrze więc traktować budżet elastycznie i zamykać się na sprzęty droższe o 100-200 zł. Warto również uważnie śledzić promocje, by móc kupić upatrzony sprzęt w niższej niż zwykle cenie.

Którym modelom radzimy uważniej się przyjrzeć?

  • BOSCH SMS2HTW54E – zmywarka o szerokości 60 cm, która pomieści 12 kompletów naczyń. Warto zwrócić uwagę na szereg innowacyjnych technologii, w tym ExtraDry – dodatkowe suszenie sprawia, że ze zmywarki będziemy zawsze wyciągać dokładnie osuszone naczynia. Nie można odmówić temu modelowi wygody sterowania – wszystko dzięki aplikacji mobilnej Home Connect. Możemy za jej pomocą szybko zredukować hałas generowany przez zmywarkę (funkcja Silence on demand).
  • BOSCH SMS2ITI11E – kolejna propozycja o szerokości 60 cm, mieszcząca 12 kompletów naczyń. Oprócz omówionych wcześniej technologii, w tym Extra Dry, warto zwrócić uwagę na ActiveWater. To rozwiązanie, które gwarantuje dokładne płukanie zawartości zmywarki przy mniejszym zużyciu energii elektrycznej i wody. Podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej sprzętu, wieloma funkcjami możemy wygodnie sterować dzięki aplikacji mobilnej.
  • BOSCH SPS2IKW04E – to urządzenie do mniejszej kuchni – ma 45 cm szerokości, pomieści 9 kompletów naczyń. Oprócz szeregu innowacyjnych rozwiązań, o których była mowa wcześniej, znajdziemy tutaj również możliwość regulacji górnego kosza. Wszystko po to, by bez problemu zmieścić nawet wysokie naczynia. Ciekawą opcją jest Favourite – czyli połączenie ulubionych programów i funkcji, które możemy wybrać dla osiągnięcia najlepszych efektów.

Zmywarki Bosch w sklepie MediaMarkt zbierają pozytywne recenzje użytkowników. To innowacyjne urządzenia, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnej kuchni, ułatwiając utrzymanie porządku.

artykuł sponsorowany