Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Zmarł o. Michał Magda SVD

Fot. facebook.com Misjonarze Werbiści – SVD Poland

20 maja 2023 r., w 74 roku życia, w 51 roku życia w Zgromadzeniu Słowa Bożego i 44 roku w kapłaństwie, zmarł śp. o. Michał Magda SVD. Michał Magda urodził się 28 września 1949 r. w miejscowości Trzęsówka, w diecezji rzeszowskiej. We wrześniu 1972 r. wstąpił do Zgromadzenia Słowa Bożego.

Po święceniach kapłańskich marzył o pracy misyjnej w Togo. Przełożeni skierowali go jednak na specjalistyczne studia na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie. Przez wiele lat był wykładowcą Biblii w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, później pracował na Białorusi i w Rosji, m. in. był wychowawcą w seminarium werbistów w St. Petersburgu.

Był długoletnim wykładowcą Starego Testamentu w naszym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, misjonarz i wykładowca w Obwodzie Królewieckim, na Białorusi i w Legii Ural.

źródło: Diecezja Rzeszowska, Misjonarze Werbiści – SVD Poland