Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Złoty medal rzeszowskiego judoki w Akademickich Mistrzostwach Polski

Fot. WSPiA

RZESZÓW. Rzeszowski judoka Kyrylo Veselovskyi zdobył złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski odbywających się w Białymstoku. Zawodnik reprezentujący Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w drodze do finału pokonał czterech rywali. W decydującym starciu wygrał z Radosławem Koszczyńskim z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Akademickie Mistrzostwa Polski  w judo to impreza bardzo prestiżowa, skupiająca reprezentantów kraju w poszczególnych kategoriach wagowych. Wydarzenie odbyło się w ubiegłym tygodniu, w dniach 23-25 marca na Politechnice Białostockiej. W sumie zgłoszonych zostało 282 zawodników (206 studentów i 76 studentek). Rzeszowski Akademicki Mistrz Polski w judo Kyrylo Veselovskyi został zgłoszony do kategorii wagowej 90 kg., w której zameldowano 35 zawodników.

Złoty medal

W pierwszej rundzie nasz zawodnik trafił na studenta z Politechniki Łódzkiej, Dominika Kacprzaka i walkę wygrał po 7 sekundach poprzez ippon. Kolejny przeciwnik to Eryk Ryciak, utytułowany zawodnik z Uniwersytetu Warszawskiego, srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów. Nasz zawodnik zakończył walkę po 1 min.55 s.? informuje Damian Liśkiewicz, Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WSIiZ oraz opiekun Akademickiego Związku Sportowego WSIiZ  i dodaje – Ćwierćfinałowa walka stoczyła się pomiędzy zawodnikiem naszego AZS, a Adrianem Świczerewskim reprezentującym Politechnikę Rzeszowską. Starcie to zakończyło się w dogrywce, w której Kyryl Veselovskyiwygrał rzutem na wazari. Starcie finałowe zakończyło się podobnie, zawodnik AZS WSIiZ wygrał z Wojciechem Pundą z AWF Wrocław.

Kyrylo Veselovskyi jest członkiem Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i równocześnie klubu Millenium Rzeszów. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień m.in. zajął drugie miejsce na zawodach Pucharu Polski Seniorów w Wesołejw kategorii do 81 kg, a także zdobył złoty medal na Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Oleśnicy koło Wrocławia orazzłoty medal na Warsaw Open, turnieju w którym uczestniczyli zawodnicy z całego świata.

Akademicki Związek Sportowy przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, którego członkiem jest złoty medalista, działa od 20 lat. W jego kilku sekcjach, trenuje wielu uzdolnionych sportowo studentów WSIiZ, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Członkowie AZS zdobywają medale i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych turniejach ? podkreśla Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie.