Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Zgorzelski: to jest skandal, żeby zarabiać ponad 20 tys. zł i robić łaskę Rzeczypospolitej, że orzekają!

Zgorzelski do sędziów TK: To skandal, jakiego Polska nie widziała. Za co bierzecie pieniądze?

„Za co bierzecie pieniądze? Kompromitujecie się, tocząc wewnętrzne walki pomiędzy kaczystami i ziobrystami. To jest skandal, jakiego jeszcze Polska nie widziała” – zwrócił się poseł Piotr Zgorzelski, gość Rozmowy w południe w RMF FM, do sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jak zapowiedział, opozycja nie poprze propozycji PiS zmniejszenia liczebności składu orzekającego TK, bo to jest problem, który partia rządząca sama wywołała.

W trakcie rozmowy z Mariuszem Piekarskim okazało się, że planowane na południe posiedzenie TK nie odbyło się, bo nie stawił się ustawo wymagany skład.

„Weszli i wyszli i się narobili. Niech są Polacy dowiedzą, ile każdy z nich zarabia. Moim zdaniem ponad 20 tys. zł plus jeszcze inne synekury” – grzmiał poseł Zgorzelski.

„Podglądamy, czy te obiboki w składzie pełnym przyjdą do pracy. To jest skandal” – nawiązał Piotr Zgorzelski, odnosząc się do sporu w Trybunale Konstytucyjnym, w którym grupa sędziów nie uznaje przewodniczącej Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i nie bierze udziału w posiedzeniach.

„To jest skandal, żeby zarabiać ponad 20 tys. zł i robić łaskę Rzeczypospolitej, że orzekają” – stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Na pytanie Mariusza Piekarskiego, czy opozycja jest w stanie poprzeć zmianę ustawy proponowaną przez PiS, gdyby była to szansa na odblokowanie prac TK, poseł Zgorzelski odparł jednoznacznie: „Nie, bo daliśmy już czas i zielone światło przy ustawie o Sądzie Najwyższym. Wstrzymaliśmy się od głosu”.

„Nie my jesteśmy autorami tej gangreny. Cała 15. sędziów jest wybrana przez PiS” – stwierdził.

Więcej na RMF24.pl.