Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Zbiórka krwi w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Zebrano 18 litrów krwi!

Fot. policja.pl

Policjanci i żołnierze oddali wczoraj krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji – W setną rocznicę powstania polskiej Policji”. To już kolejna ze zbiórek, która tym razem prowadzona była w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Podczas wczorajszej akcji zebrano 18 litrów krwi.

Specjalny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. W tym mobilnym punkcie policjanci, a także delegacja żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oddali krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji – W setną rocznicę powstania polskiej Policji”.

Podczas akcji zarejestrowało się 51 dawców, z których krew oddało 40 osób. Dzięki nim bank krwi zwiększył swoje zasoby o 18 litrów.

Wczorajsza akcja była kolejną ze zbiórek zorganizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Rzeszowie. We wrześniu policjanci i pracownicy cywilni Policji zebrali w Rzeszowie blisko 10 litrów krwi.

źródło: policja.pl