Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Zandberg: Trzeba skończyć z systemem, że ten kto zdobywa władzę traktuje spółki Skarbu Państwa jak łup

Adrian Zandberg: Trzeba skończyć z systemem, że ten kto zdobywa władzę traktuje spółki Skarbu Państwa jak łup

„Chciałbym, żebyśmy w Polsce skończyli z systemem, w którym kto zdobywa władzę, ten traktuje spółki Skarbu Państwa jak łup. Uważam, że możemy zbudować taki chiński mur pomiędzy politykami z jednej strony, a ludźmi, którzy zarządzają spółkami z drugiej. I taki system trzeba w końcu w Polsce zbudować, bo Polacy z niesmakiem patrzą na to, jak wygląda karuzela kadrowa, w której co miesiąc albo co dwa zmieniają się prezesi w różnych spółkach i spółeczkach.

My uważamy, że to można zmienić. Można wprowadzić jasne konkursy, które będą rozstrzygały o tym, kto będzie zatrudniony w takich organach” – mówił w internetowej części rozmowy Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Adrian Zandberg, lider Partii Razem.

Co więc z ludźmi, którzy obecnie zasiadają w spółkach SkarbuPpaństwa? „Polityczni nominaci oczywiście odchodzą, na ich miejsce są uczciwe, transparentne a nie partyjne konkursy” – dodał lider Partii Razem.

Krzysztof Ziemiec pytał swojego gościa również o to, czy po dojściu do władzy opozycji może się zawiązać koalicja, która będzie chciała zrezygnować z polityki społecznej. „Wielu ludzi się tego obawia. Chce powiedzieć jednoznacznie: żadnych cięć socjalnych. I my jesteśmy tego gwarantem” – mówił Zandberg.

Zdaniem jednego z liderów Lewicy, reformy w Polsce wymaga również cały system podatkowy.„Uważam, że polski system podatkowy wymaga tego, żeby go naprawić i uczynić sprawiedliwszym” – tłumaczył Zandberg. „Podatki powinny być wyższe dla wielkiego biznesu i wielkich korporacji. Nie stać nas na to, żeby ludzi którzy zarabiają w granicach płacy minimalnej obciążać jeszcze podatkami” – dodał.

źródło: rmf24.pl