Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą? Polacy podzieleni [SONDAŻ]

Zdjęcie ilustracyjne

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą? Polacy podzieleni [SONDAŻ]

W Polsce trwa dyskusja na temat handlu alkoholem. W niektórych miastach zakazy sprzedaży obowiązują już w godzinach nocnych. W sondażu dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” zapytaliśmy Polaków, czy zgodziliby się na wprowadzenie podobnych rozwiązań w skali całej Polski.

Nocna prohibicja obowiązuje już w kilku największych miastach w kraju. Zakaz sprzedaży alkoholu obowiązuje w różnych godzinach i choć przyjęcie prawa wzbudzało mieszane reakcje w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu, to jednak mieszkańcy tych miast przyzwyczajają się do nowej rzeczywistości.

Polaków zapytaliśmy, o to czy chcieliby rozszerzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu na cały kraj, łącznie ze stacjami paliwowymi. Pytaliśmy też o sprzedaż napojów wyskokowych przez internet i o kwestie reklam alkoholu.

Społeczeństwo wydaje się podzielone, jeśli chodzi o kwestię zakazu sprzedaży alkoholu. „Nie” dla zakazu handlu na stacjach paliw – mówi ponad 55 proc. ankietowanych.

źródło: RMF24.PL