Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zabójstwo 40-latki w Rzeszowie. Ciąg dalszy sprawy!

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 40 letniej mieszkanki Rzeszowa, do którego doszło w dniu 17 kwietnia br. Dramat rozegrał się  w mieszkaniu jednej z rzeszowskich kamienic wczesnym popołudniem.

Pomiędzy ustalonym z personaliów sprawcą, a kobietą, którzy pozostawali w konkubinacie, doszło do sprzeczki na tle zazdrości. W pewnym momencie mężczyzna powodowany zazdrością, wziął z kuchni nóż, którym następnie zadał kobiecie sześć ciosów w plecy, w okolicę piersiową oraz w ramię. Widząc ciało kobiety bezwładnie leżące na podłodze i uświadamiając sobie co zrobił, wezwał pogotowie. Lekarze podjęli próbę reanimacji kobiety, ale nie udało się im przywrócić czynności życiowych. W konsekwencji stwierdzili jej zgon.

Na miejscu zdarzenia dwóch prokuratorów przy udziale  policjantów i biegłego lekarza przeprowadzili oględziny zwłok i miejsca zdarzenia, podczas których m.in. zabezpieczono  nóż.  W godzinach wieczornych, prokuratorzy przeprowadzili wizję z udziałem zatrzymanego mężczyzny, podczas której opisał on jak doszło do tragedii i w jaki sposób zadał kobiecie uderzenia.

Zarzut zabójstwa

W dniu 18 kwietnia 2018 r. Robert T. 51 letni mieszkaniec Rzeszowa, został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzany w swych wyjaśnieniach przyznał się do zadania kobiecie  ciosów nożem, ale jak stwierdził, nie chciał jej zabić, a jedynie nastraszyć. Przeprowadzona w dniu 18 kwietnia 2018 roku sekcja zwłok kobiety, wykazała, że obrażenia powstałe od uderzeń nożem, stanowiły bezpośrednią przyczynę jej zgonu, a ich charakter nie dawał kobiecie szans na przeżycie.

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie z dnia 19 kwietnia br., na wniosek prokuratora, zastosowano wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.