Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zaatakowali funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Są już zarzuty!

Fot. Policja

PODKARPACIE. Funkcjonariusze policji z Przemyśla zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w zeszłą niedzielę znieważyli i naruszyli nietykalności funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Do zdarzenia doszło w pociągu relacji Poznań ? Przemyśl, w trakcie interwencji podjętej wobec agresywnych podróżnych.

W niedzielę przed godziną 17, dyżurny przemyskiej jednostki skierował patrol na dworzec główny w Przemyślu, w związku z ujętymi w pociągu dwoma awanturnikami. Z ustaleń poczynionych na miejscu wynikało, że w trakcie przejazdu przez stację Żurawica funkcjonariusze SOK-u podjęli interwencje wobec dwóch nietrzeźwych, awanturujących się mężczyzn. W trakcie interwencji w kierunku funkcjonariuszy padały wulgarne słowa, doszło także do naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Jeden z mężczyzn zaczął wymachiwać maczetą, grożąc funkcjonariuszom ? potwierdza Straż Ochrony Kolei.

Awanturnicy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po przeprowadzeniu weryfikacji okazało się, że to 30 i 34-letni mieszkańcy Przemyśla. W chwili zatrzymania byli pijani, mieli niespełna 3 i ponad 3 promile alkoholu w organizmach. Wczoraj usłyszeli zarzuty zmuszania do zaniechania czynności służbowej, znieważenia funkcjonariuszy, a dodatkowo 34-latek zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Obaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia.