Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wyłudzenia unijnych dotacji. Kolejne informacje w sprawie

Fot. Policja

RZESZÓW. W dniu 22 marca br.  wobec 7 zatrzymanych osób zastosowano środki zapobiegawcze. Podejrzani  w toku przeprowadzonych czynności procesowych przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia.   

Wobec właścicieli  nieruchomości na które były wyłudzane dotacje: Michała O. i Annę O.  zastosowano środek zapobiegawczy w postaci  poręczenia majątkowego  w kwocie po 500 tyś zł oraz zakaz opuszczania kraju , wobec dzierżawców nieruchomości Jana B., Henryka B. oraz Katarzyny R-K zastosowano zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji , zaś wobec właścicieli  biura mieszczącego się w Łańcucie prowadzącego obsługę przedsiębiorców ? Ireneusza P. oraz Katarzyny P. , którym w rezultacie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa pomocnictwa do oszustwa i wyłudzenia dotacji zastosowano poręczenie  majątkowe w kwocie po 50 tyś zł oraz zakaz opuszczenia kraju ? poinformowała prokuratura.

Na poczet naprawienia wyrządzonej szkody dokonano zabezpieczenia mienia  podejrzanych Michała O. oraz Anny O.  w kwocie  w wysokości ponad  9 mln. Sprawa  ma charakter rozwojowy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie