Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Wybory kopertowe. Czy nowa władza rozliczy PiS? [VIDEO]

Jacek Sasin i Adam Dziedzic

Sejm RP powołał komisję do zbadania legalności, prawidłowości i celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów na urząd Prezydenta RP w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego. Chodzi o tzw. wybory kopertowe.

„Nie mam nic do ukrycia”. Sasin o komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. „Słyszałem wypowiedź pana Gramatyki, który sformułował tezę, że na pewno się jakiś paragraf znajdzie na Sasina. To są dobre, stalinowskie wzorce, kiedy mówiono: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” – mówił w RMF FM były wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się do zapowiedzi rozliczenia polityków Prawa i Sprawiedliwości przez większość sejmową. „Jestem gotów do tego, żeby na każde pytanie odpowiedzieć. Nie mam nic do ukrycia” – zapewniał, odnosząc się do powołania przez Sejm komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych.

Podczas trwającego posiedzenia Sejmu głos zabrał Adam Dziedzic, poseł z okręgu rzeszowskiego.

– Komisja powinna sprawdzić jak byli wynagradzani ci, którzy te dokumenty (dane wyborców – red.) przekazali. Między innymi jak byli wynagradzani w tzw. polskim bałaganie. To jest ważna, istotna kwestia – mówił Adam Dziedzic.

Skład powołanej komisji zostanie ustalony najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Link do nagrania znajduje się poniżej.

źródło: rmf24.pl, Facebook, własne