Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Wszyscy musimy ponieść koszty kryzysu. Można było się lepiej przygotować”

Dudek: Wszyscy musimy ponieść koszty kryzysu. Można było się lepiej przygotować.

„Wszyscy musimy ponieść koszty tego kryzysu. Nikt nie oczekiwał, że ten kryzys przyjdzie, aczkolwiek można było się lepiej przygotować i mieć więcej luzu w finansach publicznych” – stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP, pytany o sytuację polskiej gospodarki w związku z pandemią koronawirusa. „Przedsiębiorcy są w dużej niepewności, zdezorientowani. Nie wiedzą, jak się zachować, a rząd zmienia z tygodnia na tydzień informacje” – dodał.

Dudek o tarczy antykryzysowej: Sumowanie gruszek i gwoździ.

„W tym pakiecie jest takie sumowanie gruszek i gwoździ” – stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP, pytany o rządową tarczę antykryzysową. „Jest bezpośrednie wsparcie, to, które rzeczywiście generuje deficyt. Ono było pierwotnie obiecywane na 66 mld zł. W tej ustawie, którą podpisał pan prezydent, jest tylko 30 mld” – zauważył. „We wszystkich krajach jest taki instrument bezpośredni i tej instrument płynnościowo-pożyczkowo-gwarancyjny. W tym naszym instrumencie są jeszcze ujmowane środki w Narodowym Banku Polskim. To też jest niepoprawne” – zauważył ekspert.

Więcej na  RMF24.pl