Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

WSIiZ rozpoczyna współpracę z rzeszowskim producentem drukarek 3D

Fot. WSIiZ

RZESZÓW. 22 października br. doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy producentem drukarek 3D VSHAPER a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Celem porozumienia jest ustanowienie partnerstwa strategicznego związanego ze specjalnością ?Projektowanie na potrzeby druku 3D? na kierunku ?Grafika komputerowa i produkcja multimedialna? prowadzonym przez Uczelnię. W ramach umowy eksperci firmy VERASHAPE będą m.in. weryfikować i opiniować program studiów na specjalności ?Projektowanie na potrzeby druku 3D?, uczestniczyć w spotkaniach ze studentami, a także prowadzić wybrane zajęcia.

– Liczymy również na to, że nasza współpraca przełoży się na rozwój infrastruktury wykorzystywanej w procesie dydaktycznym, a także na to, że studenci naszej uczelni będą mieli możliwość praktycznego kształcenia się w ramach praktyk i stażów pod okiem profesjonalistów z VERASHAPE ? powiedział dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Umowę o współpracy została podpisana podczas specjalnej konferencji, w ramach której licznie przybyłym studentom i pracownikom dydaktycznym przedstawiono koncepcję specjalności ?Projektowanie na potrzeby druku 3D?, a także zaprezentowano praktyczne przykłady zastosowania druku 3D we współczesnym przemyśle. Wykład pt.?Druk 3D alternatywą dla konwencjonalnych metod produkcji? poprowadził Wiktor Krupiński, MaterialEngineer w VERASHAPE.

– Dzięki współpracy z WSIiZ mamy okazję wpływać na wiedzę i kompetencje naszych przyszłych pracowników, a tym samym na kształt branży druku 3D. Dołożymy wszelkich starań, aby kształcenie na specjalności ?Projektowanie na potrzeby druku 3D? miało wymiar praktyczny ? podsumowuje Tomasz Szymański, Prezes i Założyciel VERASHAPE.

Nawiązanie współpracy pomiędzy rzeszowskim producentem drukarek 3D a Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania przyniosło już pierwsze efekty. Do międzynarodowego konkursu Additive Manufacturing Cup,organizowanego przez globalną grupę SOLVAY, przystąpiły dwa studenckie zespoły WSIiZ, które przy wsparciu drukarki 3D VSHAPER PRO, powalczą o atrakcyjne nagrody drukując modele w PEEK. Rywalizacja w ramach Additive Manufacturing Cup potrwa do 22 marca 2018 roku.