Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

WP: Seksafera ze Stefanem Niesiołowskim. Śledczy mają nagrania!

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Prokuratura Krajowa złoży do Marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Stefanowi Niesiołowskiemu. Polityk miał przyjmować korzyści majątkowe w zamian za załatwianie intratnych zleceń w spółkach Skarbu Państwa dla trzech biznesmenów. Korzyścią miały być usługi seksualne.

Wirtualna Polska informację o uchyleniu immunitetu uzyskała w źródłach zbliżonych do Prokuratury Krajowej. W tej sprawie, śledczy wydadzą dzisiaj komunikat. – Niesiołowski miał załatwiać trzem przedsiębiorcom intratne kontrakty w instytucjach państwowych. W zamian miał otrzymywać m.in. korzyści majątkowe w postaci usług seksualnych opłacanych przez biznesmenów. Agenci CBA dysponują materiałami operacyjnymi, na których występuje poseł Stefan Niesiołowski – mówi WP jeden ze śledczych, znających kulisy sprawy.

Takich usług seksualnych, z których skorzystał Niesiołowski miało być 29. Proceder odbywał sie w mieszkaniu w Łodzi, należącym do biznesmenów. Do spotkań z kobietami dochodziło od stycznia 2013 roku do końca 2015 r. – mówi WP śledczy.

Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. – to oni w zamian za łapówki dla posła mieli otrzymać korzystne kontrakty i decyzje administracyjne w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych. Ich mieszkania zostały przeszukane, skonfiskowano materiały, które będą dowodem w sprawie.

Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim – poinformował rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Teraz troje biznesmenów trafi do prokuratury krajowej w Łodzi, gdzie usłyszy zarzuty.

Co na to poseł Niesiołowski? – Nie przyjmowałem żadnych łapówek, nie załatwiałem żadnych kontraktów – stanowczo zaprzecza Stefan Niesiołowski w rozmowie z Wirtualną Polską. – Chodzi o przykrycie medialnie sprawy taśm Kaczyńskiego. Nie mam żadnego związku z tą sprawą – dodaje.

źródło: materiały WP