Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

WOŚP przekroczy kolejną granicę? Bukmacherzy: możliwe zebranie ćwierci miliarda złotych

Fot. WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie świętować 31. finał, który odbędzie się 29 stycznia. Czy po raz kolejny zostanie pobity rekord zebranych środków? Jaka kwota zasili konto fundacji WOŚP? Typują analitycy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce.

Tegoroczny 31. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Tym razem celem zbiórki jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy oraz do oznaczania lekooporności, co pozwoli na szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W 2021 roku po raz pierwszy w historii zbiórka na WOŚP przekroczyła 200 milionów złotych i wyniosła dokładnie 210 813 830,10 zł, rok temu zebrano ponad 224 mln zł. Według ekspertów STS w tym roku na konto WOŚP po raz kolejny trafi rekordowa kwota. Kurs na to, że zostanie zebrane 225 mln zł wynosi 1.25*, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 110 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Bukmacherzy typują duże szanse na przebicie kolejnej „magicznej” granicy, czyli zgromadzenia ćwierci miliarda złotych. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.70, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 149,60 zł. Najwięcej mogą zyskać optymiści, wierzący w pozyskanie aż 300 mln zł – kurs 5.60, do wygrania 492,80 zł za każde postawione 100.

W ciągu 30 finałów Fundacji WOŚP udało się zebrać łącznie ponad 1,75 mld złotych, za które zakupione zostało około 69 tys. urządzeń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie sts.pl

*Im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia.

(ip)