Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wnuk pozbawił swoją babcię dachu nad głową!

RZESZÓW. W marcu br. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do rzeszowskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Danielowi F., Beacie J. oraz Dariuszowi J. o czyn który polega na  doprowadzeniu Marii H., do niekorzystnego rozporządzenia  mieniem, o wartości  ponad 200 000.00 złotych.  Maria H. to babcia  Daniela F.

Oskarżone osoby wykorzystały stan zdrowia i podeszły wiek pokrzywdzonej Marii H., wprowadzając ją w błąd, w wyniku czego dokonała ona przeniesienia własności nieruchomości w postaci domu i działki o powierzchni 15 arów, na rzecz Beaty J. i Dariusza J.  W  zamian za przeniesienie prawa własności, Maria H. otrzymała pożyczkę pieniężną, w wysokości niemal 10- krotnie niższej, niż wartość jej domu.  Pokrzywdzona nie potrafiła wskazać, na co przeznaczyła otrzymane pieniądze.

Beata J. i Dariusz J. prowadzą działalność gospodarczą w miejscowości B., która polega na pośrednictwie w sprzedaży nieruchomości. Daniel F. aktualnie znajduje się w Zakładzie Karnym, gdzie odbywa karę 2 lat pozbawienia wolności. Przedmiotowego przestępstwa Daniel F. dopuścił się w warunkach recydywy.

Za zarzucane przestępstwo  oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie