Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Włamania do kilkunastu altanek w Rzeszowie i Trzebownisku. Tymczasowy areszt dla podejrzanego

RZESZÓW/TRZEBOWNISKO. Policjanci z komisariatu w Trzebownisku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań do altanek działkowych. Mężczyzna w czerwcu zakończył odbywanie wyroku za podobne przestępstwa. W tym czasie zdążył włamać się do kilkunastu altanek w Rzeszowie i Trzebownisku. Policjanci przedstawili mu łącznie 12 zarzutów. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

W poniedziałek policjanci z interweniowali na terenie ogródków działkowych w Trzebownisku. Na miejscu zastali zgłaszające interwencję kobiety oraz mężczyznę. Zgłaszające zauważyły tego mężczyznę kręcącego się w pobliżu altanek. Ponieważ w ostatnim czasie doszło tam do włamań kobiety zawiadomiły policjantów.

Mężczyzną okazał się 56-letni bezdomny. Rozpytany przez policjantów stwierdził, że jedynie chciał odpocząć. Swoimi wyjaśnieniami nie przekonał jednak funkcjonariuszy, a gdy powiedział się, że był już karany za włamania, w tym do altanek działkowych, ci postanowili go sprawdzić. Podczas przeszukania jego rzeczy znaleźli łom. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić do czego był mu potrzebny, jednak podczas dalszej rozmowy przyznał się do włamań. Ubiegłej nocy włamał się do altanki w Trzebownisku. Ukradł wtedy wiertarkę, którą następnie sprzedał przypadkowej osobie. Powiedział również o wcześniejszym włamaniu do altanki w Rzeszowie skąd ukradł piwo i paluszki.

W związku z tym policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcie. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z komisariatu w Trzebownisku. Ponieważ do podobnych włamań dochodziło również w Rzeszowie ściągnęli materiały dotyczące tych zdarzeń i połączyli w jednym postępowaniu. Na podstawie zebranego materiału przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowań włamań. Łącznie zarzuty obejmowały 12 czynów na terenie Rzeszowa i Trzebowniska. Suma strat oszacowana została wstępnie na ponad 2,1 tys. złotych.

Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator zdecydował się wystąpić do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec 56-latka aresztu tymczasowego. W czwartek sąd przychylił się do wniosku orzekając miesięczny areszt tymczasowy.

Źródło: Policja