Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wipler: Zlikwidujemy 13. i 14. emeryturę

Zdjęcie ilustracyjne

Wipler: Zlikwidujemy 13. i 14. emeryturę

„Powinna być normalna, uczciwa waloryzacja emerytur, a nie dawanie  emerytom dodatkowych środków, jakby to był jakiś prezent. Jeżeli ktoś ma uprawnienia emerytalne, to one powinny być waloryzowane o inflację” – mówił Przemysław Wipler w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Dopytywany, czy Konfederacja zlikwiduje dodatkowe świadczenia dla emerytów, Wipler odpowiedział: „Tak, zlikwidujemy 13. i 14. emeryturę. Damy uczciwą waloryzację.”

W programie padło też pytanie o referendum ws. wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Czy jeśli Konfederacja dojdzie do władzy, Polacy będą decydować o „polexicie”? „Nie zorganizujemy takiego referendum. W chwili obecnej byłoby to złe dla Polski” – odparł Wipler.

Robert Mazurek zapytał swojego gościa także o to, czy Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym? „Tak, to zbrodniarz wojenny” – powiedział Wipler.

Przemysław Wipler jest współwłaścicielem firmy lobbingowej. Jego nazwisko pojawiało się m.in. przy okazji ustawy, która uderzała w koncern tytoniowy konkurujący z firmą, dla której usługi świadczył kandydat Konfederacji na posła. Czy po wejściu do Sejmu Wipler nadal będzie prowadził działalność lobbingową? „Nie, w ogóle nie będę prowadził działalności gospodarczej” – zadeklarował. Dodał też, że jego udziały odkupi od niego wspólnik. Sam chciałby się w Sejmie zajmować problemami wymiaru sprawiedliwości. „Nie ma cudownej, prostej, jednej zmiany. Ale jest lista rzeczy, które trzeba zmienić. Trzeba wyprowadzić sprawy niesporne z sądów – te, które mogłyby być załatwiane np. u notariuszy. Jest olbrzymia liczba spraw dotyczących podziału spadków, uzyskania jakiegoś papierka prowadzenie ksiąg wieczystych. Tym się zajmują sędziowie, a nie powinni” – powiedział kandydat Konfederacji na posła.

Cała rozmowa jest na www.rmf24.pl