Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wicepremier Gowin w Rzeszowie. Co przyniosła wizyta?

youtube.com/ Polska Razem

RZESZÓW. Podczas wizyty Jarosława Gowina w Rzeszowie nie zabrakło rozmów na temat rozwoju regionu. Poruszono także kwestię reformy uczelni wyższych i wyborów samorządowych.

W minionym tygodniu Rzeszów odwiedził wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Spotkał się m.in. z marszałkiem województwa Władysławem Ortylem. Wśród poruszanych tematów znalazły się np. dyskusja o rozwoju regionu, jego potencjale i potrzebach najważniejszych podkarpackich uczelni ? poinformował Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Nie zabrakło także poruszenia tematu reformy uczelni wyższych. Jest to propozycja przygotowywana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej celem ma być podniesienie jakości kształcenia na uczelniach wyższych w Polsce.

Podczas swojego pobytu w Rzeszowie, wicepremier Gowin zapowiedział także wystawienie wspólnych list do sejmików wojewódzkich z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską. Przypomnijmy, że tego rodzaju koalicja rządzi obecnie województwem podkarpackim.