Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W WSPiA trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Darmowe porady w klinice prawa

RZESZÓW. Zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. To główne założenia trwającego w WSPiA Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Od poniedziałku 19 lutego do piątku 23 lutego 2018 r. mieszkańcy regionu mogą skorzystać z dodatkowych dyżurów i studenckich porad w Klinice Prawa WSPiA.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw organizowany jest w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej po raz czwarty. Przedsięwzięcie koordynuje działające w Uczelni Studenckie Biuro Porad Prawnych ? ?Klinika Prawa?. Przez cały tydzień mieszkańcy regionu mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej z zakresu prawa karnego, cywilnego, administracyjnego, rodzinnego, finansowego oraz prawa pracy. Jednak studenci najbardziej zachęcają do spotkań osoby, które zostały dotknięte przestępstwem.

Gdzie i kiedy?

Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 10:00 do 14:00 oraz we wtorek i czwartek od 14:00 do 18:00. Klinika Prawa mieści się na parterze Budynku A w kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstwem organizowany jest w całej Polsce od 2000 r. Inicjatywa powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Dyżury pełnią także przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, o czym pisaliśmy TUTAJ.