Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W sobotę możesz osobiście złożyć PITa w Urzędzie Skarbowym. ?Dzień otwarty?

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę tj. 21 kwietnia w godzinach 9.00 ? 13.00, będzie można osobiście złożyć zeznanie podatkowe, odwiedzając urzędy skarbowe w Rzeszowie, a także Brzozowie, Dębicy, Jarosławiu, Krośnie, Leżajsku, Łańcucie, Nisku, Sanoku, Stalowej Woli, Strzyżowie, Tarnobrzegu i Ustrzykach Dolnych.

W tym dniu pracownicy urzędów będą wyjaśniać wszelkie wątpliwości związane z rozliczeniem PIT-ów za 2017 r., poradzą z jakich ulg i odliczeń można skorzystać oraz jak rozliczyć dochody zagraniczne. W trakcie ?Dnia Otwartego” będzie można również skorzystać ze specjalnie przygotowanych w Urzędzie stanowisk komputerowych i wysłać swoje zeznanie roczne przez Internet z pomocą pracownika Urzędu lub skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR ? wyłącznie PIT 37 i 38) ? poinformował Urząd Skarbowy w Rzeszowie.

Aby móc wysłać swoje zeznanie przez Internet, warto zabrać ze sobą:

  • rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2017 roku (jeśli wybierzemy wspólne ze współmałżonkiem rozliczenie podatkowe należy przygotować ww. rodzaje dokumentów również na współmałżonka),
  • dane dotyczące wydatków, które chcemy odliczyć, jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych,
  • zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku,
  • dane organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% swojego podatku,
  • dla usługi PFR należy posiadać swój adres poczty elektronicznej (mail).

Kolejnym udogodnieniem dla podatników rozliczających PIT-y za 2017 r., będą zaplanowane na 26 i 27 kwietnia wydłużone do 18:00 godziny pracy we wszystkich urzędach skarbowych województwa podkarpackiego.

Źródło: podkarpackie.kas.gov.pl