Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W niedzielę wyścig kolarski m.in. na drogach powiatu rzeszowskiego. Będą utrudnienia!

Zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę na terenie powiatu rzeszowskiego, brzozowskiego i strzyżowskiego odbędzie się „II Wyścig w Kolarstwie Szosowym – Klasyk Podkarpacki o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego”. Fragment trasy rajdu przebiegać będzie lokalnymi drogami w gminie Lubenia i Błażowa. Cześć z nich zostania czasowo zamknięta dla ruchu.

Na terenie powiatu rzeszowskiego trasa wyścigu będzie przebiegać – od Lubeni, gdzie wyścig się rozpocznie, drogą gminną nr 108608R, następnie droga powiatową nr 1411R przez Straszydle, Lecką, Białkę, Błażową Górną do Błażowej. Przez Błażowa zawodnicy przejadą ulicami Pułaskiego, Partyzantów, 3-go Maja. Dalej peleton przejedzie drogą powiatową nr 1422R przez Kąkolówkę do drogi wojewódzkiej nr 884, gdzie w miejscowość Ujazd zawodnicy wjadą na teren powiatu brzozowskiego. Drogi, którymi poruszać się będą kolarze zostaną zamknięte dla ruchu w godz. 12.20 – 13.30.

W godz. 14.10 – 15.30 zamknięty będzie odcinek drogi 1411R od Straszydla do Lubeni do drogi 10861R, gdzie nastąpi koniec wyścigu.

Podczas przejazdu kolarzy, policjanci i inne służby zabezpieczające wyścig będą chwilo blokować dla ruchu mijane przez zawodników skrzyżowania.

źródło: policja.pl