Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W niedzielę otwarcie remizy w Mogielnicy. Jaki koszt przebudowy obiektu?

BOGUCHWAŁA/ MOGIELNICA. Burmistrz Boguchwały oraz OSP w Mogielnicy zapraszają na uroczyste otwarcie zmodernizowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogielnicy, które odbędzie się 22 kwietnia (najbliższa niedziela).

PROGRAM:
14:00 – Msza Św. w Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i NMP Matki Kościoła w Mogielnicy
15:00 – Uroczysty apel, poświęcenie i otwarcie obiektu
15:30 – Występ Orkiestry Dętej z Mogielnicy
15:45 – Zwiedzanie obiektu

Przebudowa Domu Ludowego

Przebudowa Domu Ludowego w Mogielnicy objęła rozbudowę budynku o garaż OSP, a także wydzielenie pomieszczeń dla Środowiskowego Domu Samopomocy. Zrealizowane zostało także wykonanie m.in. nowej posadzki oraz instalacji elektrycznej i wodociągowej. Zadbano również o niezbędne prace wykończeniowe.

W budynku znalazła się winda dla osób niepełnosprawnych oraz nowe wyposażenie. Wybudowano parking i chodniki oraz wykonano termomodernizację obiektu. Powierzchnia użytkowa zwiększyła się i wynosi ok. 620 m2. W budynku są miejsca także dla biblioteki, sołtysa wsi oraz koła gospodyń.

Koszt rozbudowy budynku o pomieszczenia OSP został sfinansowany z budżetu gminy i wyniósł ponad 503 tys. zł. Całkowity koszt przebudowy obiektu, w tym utworzenie pomieszczeń ŚDS, wyniósł ponad 1,9 mln zł ? poinformowała Gmina Boguchwała.

Środowiskowy Dom Samopomocy

Jak czytamy w komunikacie Gminy, Środowiskowy Dom Samopomocy jest ośrodkiem dziennego wsparcia, z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Jego działalność jest skupiona na pomocy podopiecznym w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, a także zaspakajaniu ich niezbędnych potrzeb oraz dążeniu do usamodzielnienia, poprawy ich życia i funkcjonowania w społeczeństwie. W ośrodku realizowanych jest wiele działań wspierająco-aktywizujących. Działalność placówki jest finansowana ze środków przekazywanych przez Wojewodę Podkarpackiego.

Projekt pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku Domu Ludowego w Mogielnicy z przeznaczeniem na działalność Środowiskowego Domu Samopomocy” uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość ogólna projektu to ponad 2 mln zł a kwota dofinansowania wyniosła ponad 1 mln zł.

Źródło: boguchwala.pl