Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W Boguchwale będzie więcej radnych. Dlaczego?

BOGUCHWAŁA. Według wydanego przez wojewodę podkarpackiego rozporządzenia, w Radzie Miejskiej w Boguchwale w następnej kadencji (2018-2023 ? przyp. red.) będzie zasiadać o 6 radnych więcej niż obecnie.

Aktualnie w Radzie zasiada 15 radnych. Wzrost tej liczby do 21 ma bezpośredni związek ze zwiększeniem się liczby mieszkańców gminy. Liczba radnych została ustalona na podstawie liczby mieszkańców ujętych w stałym rejestrze wyborców na dzień 31 grudnia 2017 r.

Z kolei liczba radnych do Rady Powiatu Rzeszowskiego (29) oraz Sejmiku Województwa Podkarpackiego (33) nie uległa zmianie.

Na jesieni br. wybierzemy radnych (gminy, powiatu, województwa), a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Będzie to pierwsza kadencja, która potrwa nie 4 jak dotychczas, ale już 5 lat. Co ciekawe, osoby wybrane na funkcję wójta, burmistrza, prezydenta miasta będą mogły sprawować tę funkcję jedynie przez dwie kadencje.