Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Uroczysta Graduacja absolwentów studiów w WSPiA

Fot. WSPiA

Blisko 150 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w sobotę 30 lipca 2022 r. odebrało dyplomy ukończenia studiów. Uroczystość została zorganizowana w pięknej scenerii Ogrodów wypoczynkowych WSPiA. Absolwentom towarzyszyły rodziny, przyjaciele oraz wykładowcy. Była to tradycyjna uroczystość kończąca studia w WSPiA.  

Wyjątkowa uroczystość  

Graduacja absolwentów to tradycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uroczystość to ostatnie wspólne spotkanie w murach naszej uczelni osób, które studiowały na danym kierunku studiów. Wszyscy absolwenci świętują ten dzień w togach i biretach. 

W sobotniej uroczystości uczestniczyli absolwenci WSPiA, którzy ukończyli studia na kierunku: „administracji” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwa wewnętrznego” (studia I i II stopnia), „zarządzania” (studia I stopnia) oraz jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo”. Dyplomy ukończenia studiów wręczali prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Prorektorzy: dr Bożena Sowa i dr Przemysław Niemczuk.

„Nie mówię żegnaj, lecz do widzenia” 

Graduacja to jeden z najważniejszych momentów w życiu studenckim – powiedział na początku uroczystości prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. – Sam okres studiów może się zatrzeć w pamięci jednak chwila, w której odbieracie Państwo dyplom ukończenia studiów, pozostanie w pamięci na lata. Nie ulega wątpliwości, że jesteście Państwo rocznikiem trochę pokrzywdzonym przez pandemię. Przez naukę zdalną nie mieliście możliwości doznać pełni studiowania w murach uczelni i spotkań na żywo z wykładowcami. Dla tego tym bardziej należą wam się gratulacje za to, że w tych trudnych warunkach utrzymaliście wysoki poziom nauczania – mówił do absolwentów Rektor WSPiA.

– Graduacja jest wyjątkowym momentem, podczas którego wręczamy nie tylko dyplomy ukończenia studiów, ale także nagradzamy osoby, które wykazywały się szczególną działalnością na rzecz Uczelni, kół naukowych i innych organizacji studenckich. Tym osobom szczególnie gratuluję, bo od lat widzimy, że to zaangażowanie przekłada się na późniejszy sukces w życiu zawodowym. Kończycie Państwo studia, ale już teraz zachęcam Państwa do kontynuowania swojej kariery naukowej. W naszej Uczelni możecie Państwo rozpocząć atrakcyjne studia podyplomowe, ale przede wszystkim możecie rozpocząć przygotowania do napisana rozprawy doktorskiej. Zachęca do uczestnictwa w Seminarium Doktoranckim, które daje wiele przywilejów w przyszłości. Pamiętajcie także, aby nie tracić kontaktu z Waszą Uczelnią. Już dziś zachęcam Państwa do spotykania się z nami podczas Zjazdów Absolwenta i innych imprez i wydarzeń dedykowanych specjalnie dla Was – apelował prof. Jerzy Posłuszny.

– Cieszę się, że jesteście Państwo dzisiaj z nami, że jesteście uśmiechnięci i zadowoleni. Gratuluję raz jeszcze sukcesu, jakim jest ukończenie studiów wyższych i żegnając Państwa, tradycyjnie już zacytuję słowa piosenki Jacka Lecha „Nie mówię żegnaj, lecz do widzenia” – zakończył Rektor WSPiA.

Nagrody dla najlepszych  

Podczas Graduacji absolwentów WSPiA oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia. Nagrodę za działalność na rzecz społeczności akademickiej otrzymał Aleksander Karp, prezes Klubu Uczelnianego AZS. Za działalność w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Wewnętrznego PRO SECURITAS: Aleksandra Skwarczek, Justyna Augustyn, Mateusz Bielech. Za działalność w Kole Naukowym Prawa Konstytucyjnego i Praw Człowieka: Justyna Gwóźdź, Aneta Wojnar, Natalia Zając. Za działalność w Kole Naukowym Prawa Gospodarczego: – Norbert Mamczura. Nagrodzone zostały także osoby, które działały w Studenckim Biurze Porad Prawnych „Klinika Prawa”. Wyróżnienia otrzymali: Julia Baran, Maksymilian Czaja, Konrad Leń Konrad i Natalia Leśniak. Za działalność w Klinice Przedsiębiorczości nagrodzona została Yuliia Kotsan. Nagrody przyznano także osobom, które zdały z wyróżnieniem międzynarodowe egzaminy językowe. Są to: Aleksandra Kubiczek, Konrad Leń, Norbert Mamczura, Angelika Rysz oraz Kinga Zwierzyk.

Uroczystość zakończyło pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni oraz sesja zdjęciowa w Ogrodach Patio i fontannie WSPiA.

źr.: materiał WSPiA