Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Turystyka na Podkarpaciu. Czy mamy gdzie przyjmować gości?

PODKARPACIE. Nasz region to często odwiedzane miejsce przez turystów. By tu przyjechać zachęcają podróżnych nie tylko góry, ale też przepiękne miasta i wioski. Jednak czy turyści mają gdzie nocować?

Według stanu na 31 lipca br. na Podkarpaciu działają 582 turystyczne obiekty noclegowe (dotyczy obiektów o liczbie miejsc 10 i więcej). W tym funkcjonuje 148 hoteli. Wszystkie obiekty dysponują 6335 pokojami, co przekłada się na ponad 30 tys. miejsc noclegowych! We wspomnianych obiektach noclegowych jest najwięcej restauracji, bo ponad 200. Mniejszą liczbę stanowią bary oraz stołówki.

Coś więcej niż jedzenie i nocleg

Nie mamy się czym wstydzić. Obiekty noclegowe z naszego regionu nie ograniczają się wyłącznie do oferty noclegowej i gastronomicznej. Bardzo często znajdziemy także sale konferencyjne, boiska sportowe, a nawet baseny, siłownie czy gabinety z ofertą zabiegów Spa.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie