Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tragiczny wypadek na A4! NIE ŻYJE DZIECKO!

AUTOSTRADA A4. W niedzielne południe, na 480 kilometrze autostrady A4 w kierunku Tarnowa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku obrażeń ciała 9-letni pasażer mercedesa zmarł w szpitalu. Okoliczności i przyczyny bada tarnowska Policja.

W niedzielne południe (21.05 br.) doszło do wypadku na 480 km autostrady A4 w kierunku Tarnowa. Za węzłem Brzesko kierujący osobowym mercedesem jadąc lewym pasem ruchu,  wyprzedzał osobowego volkswagena. Pomiędzy oboma samochodami doszło do kontaktu, w wyniku czego kierujący mercedesem uderzył w bariery energochłonne oraz ekrany dźwiękochłonne blokując jeden pas ruchu. Na miejsce skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, druhów z OSP, a także tarnowskich policjantów z ruchu drogowego.

Wstępne ustalenia wskazywały na poważny uraz kończyny 9-letniego chłopca, do którego przyleciał helikopter LPR-u. Ratownicy przetransportowali go do krakowskiego szpitala, gdzie w późniejszym czasie trafił także jego 6-letni brat oraz ich mama. Do szpitala w Tarnowie trafi także ojciec rodziny, który z ogólnym obrażeniami nie wymagał hospitalizacji. Autostrada w kierunku wschodnim była całkowicie zablokowana do godziny 15. Następnie policjanci udrożnili jeden, skrajny pas w kierunku Rzeszowa, a dodatkowo zorganizowali objazdy przez węzeł w Brzesku starą „czwórką” do węzła Tarnów-Wierzchosławice.

Będący na miejscu policjanci zbierali ślady oraz ustalali osoby, które mogą wnieść istotne informacje w sprawie. Ustalenia mundurowych wskazują na to, że kierowca mercedesa wykonywał manewr wyprzedzania volkswagena, którego kierowcą była obywatelka Ukrainy. Nie zostało jeszcze wyjaśnione, dlaczego doszło do kontaktu tych pojazdów. Obaj kierowcy byli trzeźwi, a przed śledczymi teraz zadanie ustalenia wszystkich okoliczności, by poznać przyczyny tej tragedii drogowej, ponieważ w tym samym czasie wpłynęła smutna informacja o śmierci 9-latka w krakowskim szpitalu.

źródło: policja.pl