Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Tradycje ślubne, które warto kultywować na weselu!

Materiały reklamowe

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Związane są z nim liczne tradycje ślubne, z których wiele towarzyszy nam od lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to wkrótce zmienić. Trendy weselne przychodzą i odchodzą, lecz pewne zwyczaje pozostają stałym elementem ślubnej tradycji. Bez wątpienia zalicza się do nich zwyczaj wręczania podziękowań dla rodziców, a także symboliczne podarunki, którymi raczymy gości weselnych w chwili, gdy opuszczają one zabawę.

Podziękowania dla rodziców – jaki prezent wręczyć i kiedy to zrobić?

Rodzice to najważniejsi goście weselni oraz bardzo ważne osoby w życiu każdej młodej pary. Ślub i wesele to doskonała okazja, aby podziękować im za wychowanie oraz poświęcony czas i energię, które przez wiele lat wkładali w przygotowanie nas do dorosłego życia. Obok ustnych podziękowań, wiele młodych par decyduje się na wręczenie rodzicom także prezentu. W zależności od preferencji i budżetu, może być on zarówno symboliczny, jak i bardziej znaczący pod względem wkładu finansowego.

W tej pierwszej kategorii mieszczą się symboliczne pamiątki, przygotowane specjalnie z myślą o rodzicach. Podziękowania dla rodziców mogą mieć postać fotoalbumu ze zdjęciami z dzieciństwa z osobistą dedykacją, wspólnego zdjęcia oprawionego w ozdobną ramkę lub pamiątkowej figurki. Młode pary chętnie sięgają również po bardziej nowoczesne propozycje – koszulki z napisem, kubki ze wspólnym zdjęciem lub dyplomy do powieszenia na ścianie. Wśród bardziej znaczących upominków dużym zainteresowaniem cieszą się natomiast wycieczki do SPA, karnety na zajęcia sportowe, a także zagraniczne wojaże.

Podziękowania dla rodziców warto wręczyć w czasie trwania wesela, aby wszyscy goście mogli uczestniczyć w tej podniosłej chwili. Dobrym na to momentem jest chwila po pierwszym tańcu, po oczepinach lub tuż przed podaniem tortu weselnego. To, który z nich wybierzemy, zależy od planu wesela oraz naszych preferencji!

Symboliczne podziękowania i prezenty dla gości weselnych

Nie tylko rodzice zasługują na podziękowania podczas wesela. Większość młodych par decyduje się także na wręczenie upominków innym, ważnym osobom w ich życiu. Są to rodzice chrzestni, dziadkowie, a także rodzeństwo i bliscy przyjaciele. Aby każdy gość poczuł się mile widziany i doceniony, wiele młodych par postanawia także wręczyć drobny podarunek każdej osobie, która wspólnie z nimi świętowała jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Podziękowania dla gości weselnych przybierają zazwyczaj symboliczną formę i są wręczane albo na samym początku zabawy weselnej, albo w chwili, kiedy poszczególni goście udają się do domu. Podarowanie im drobnego upominku pozwala każdego z nich pożegnać w odpowiedni, uroczysty sposób oraz podziękować za obecność, prezent i wspólną zabawę.

Na prezenty dla gości weselnych nowożeńcy najczęściej wybierają słodkości – cukierki, czekoladki, lizaki obleczone w spersonalizowane papierki lub umieszczone w specjalnych pudełeczkach. Dużą popularnością cieszą się także magnesy, kotyliony, mydełka i świeczki. Wybór konkretnego podarunku, którym uczynimy zadość tradycji ślubnej, zależy od naszych preferencji i budżetu.