Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Szymon Hołownia w Waszyngtonie: Wyrastamy na jednego z liderów NATO

Fot. youtube.com

Szymon Hołownia w Waszyngtonie: Wyrastamy na jednego z liderów NATO

We wtorek w Waszyngtonie rozpoczyna się jubileuszowy szczyt NATO. Są tu przewodniczący parlamentów państw NATO, w tym marszałek Sejmu Szymon Hołownia, z którym rozmawiał amerykański korespondent RMF FM, Paweł Żuchowski.

Wyrastamy na jednego z liderów Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział Szymon Hołownia. Skomentował m. in. kwestię polskiego ambasadora przy NATONie rozumiem tej wojny i muszę przyznać, że bardziej nie rozumiem tutaj postawy pana prezydenta (…). Nie ma czegoś takiego, jak dyplomacja prezydencka i dyplomacja rządowa. Jest jedna dyplomacja, jest jedna służba dyplomatyczna Rzeczpospolitej Polski, za którą odpowiada rząd – powiedział marszałek Sejmu odnosząc się do tego, że prezydent Andrzej Duda do Waszyngtonu zabiera Tomasza Szatkowskiego, byłego ambasadora przy NATO, którego odwołał minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski.

W rozmowie poruszono również kwestię wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli chodzi o mnie, to wolę przywództwo Joe Bidena od przywództwa Donalda Trumpa – jako polityk, jako człowiek, który obserwuje scenę polityczną. Natomiast trzeba sobie powiedzieć jasno, że jeżeli to Donald Trump będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych, to jako władze Polski absolutnie będziemy z nim współpracować, tak jak chcemy współpracować z naszym wiarygodnym i stabilnym partnerem – stwierdził Szymon Hołownia.

źródło: rmf24.pl