Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Światowej sławy kryminolog przyjedzie do Rzeszowa!

Materiał organizatora

„Kontrola przestępczości z perspektywy kryminologicznej i porównawczej” to temat wykładu otwartego dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Wygłosi go światowej sławy kryminolog Liqun Cao, wykładowca Ontario Tech University. Wykład odbędzie się w czwartek 13 października 2022 r. o godzinie 10:00 w głównej Auli WSPiA. 

Liqun Cao jest światowej sławy kryminologiem. Jest profesorem socjologii i kryminologii, obecnie pracuje w Ontario Tech University, wcześniej zajmował wysokie stanowiska w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Eastern Michigan w Ypsilanti i Salem State University w Massachusetts. Jest autorem głównych teorii kryminologicznych m.in.: koncepcji kryminologii międzynarodowej/porównawczej oraz teorii z zakresu legitymizacji działań policji w aspekcie rasy/pochodzenia etnicznego.

Jego badania naukowe opisywano w wielu najlepszych czasopismach krajowych i międzynarodowych, m.in. w czasopismach: „Kryminologia a wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych”, „Justica Quarterly”, „Policjant”, „Problemy społeczne”. Był współredaktorem książki „Zbrodnie a kultura prawa i porządku” (2007). Zdobył nagrodę Donal MacNamara Akademii Nauk o sprawiedliwości w sprawach karnych w 2008 roku za najlepszy artykuł roku. Autor podręcznika Routledge of Chinese Criminologie (2014). Nadal jest współredaktorem czasopisma „Kryminologia a wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych”, periodyk ten jest prestiżowym czasopismem z zakresu wiedzy kryminologicznej w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Prof. Liqun Cao gości w Polsce z serią wykładów, które pozwalają poznać studentom tajniki kryminologii. Oprócz studentów WSPiA wysłuchają go również m.in. studenci Uniwersytetu w Białymstoku. Liqun Cao towarzyszyć będą wykładowcy WSPiA Prof. Ewa Guzik-Makaruk, ekspert w zakresie prawa karnego, medycznego prawa karnego, międzynarodowego prawa karnego oraz Prof. Emil Walenty Pływaczewski, kryminolog, członek jury Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej – „nobla kryminologicznego”.

Do udziału w wykładzie „Kontrola przestępczości z perspektywy kryminologicznej i porównawczej” zapraszamy w czwartek 13 października 2022 r. Spotkanie w Auli głównej w kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 rozpocznie się o godzinie 10:00. 

materiał WSPiA