Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie

Fot. rzeszow.pl

RZESZÓW. 22 i 23 listopada w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie odbędzie się trzecia edycja Świątecznych Targów Książki – jednego z najważniejszych wydarzeń czytelniczych w regionie.

W tym roku do Millenium Hall ponownie przyjadą najciekawsze oficyny wydawnicze i księgarskie z całej Polski. Będzie ich 30 – zarówno te o charakterze ogólnopolskim jak i lokalnym. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z ofertą wydawniczą, dowiedzieć się o nowościach książkowych, uzupełnić lub powiększyć swoją kolekcję, czy po prostu kupić książkę na świąteczny prezent.

Podczas dwóch dni targów odbędą się wyjątkowe spotkania z pisarzami, którzy piszą o rzeczach ważnych, nie boją się podejmowania trudnych tematów, są laureatami prestiżowych nagród, świetnie gotują i mają wielu oddanych czytelników.

Do Rzeszowa przyjedzie okrzyknięta „Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej”, siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Napisała kilkanaście książek, które sprzedały się w ilości ponad 4 milionów egzemplarzy.

Łukasz Orbitowski, laureat Paszportu Polityki, dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia, będzie kolejnym gościem targów. Jest jednym z najważniejszych autorów powieści grozy, twórcą zbiorów opowiadań i powieści. Jest także autorem cyklu bajek o kotach. Ostatnio coraz częściej sięga do realiów codzienności.

„Królowa polskiego kryminału”, Katarzyna Bonda powraca z nowym kryminałem. Do tej pory jej książki sprzedały się w Polsce w blisko 2 mln nakładzie. Są wydawane w 14 krajach. Prawa do wydań zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House.

Skąd w nas tyle hejtu? Dlaczego Kościół w Polsce nie radzi sobie z problemem pedofilii? Czy z księdzem da się normalnie pogadać? Czy ruch LGBT to naprawdę największe zagrożenie dla naszego społeczeństwa? Na te trudne, ale ważne pytania postarają się odpowiedzieć: Karolina Korwin-Piotrowska i Grzegorz Kramer SJ. Kontrowersyjna dziennikarka i popularny jezuita.

Czy pamiętacie „S@motność w sieci” – książkę fenomen? Podczas targów odbędzie się spotkanie z jej autorem, Januszem Leonem Wiśniewskim.

Do Rzeszowa przyjadą dwie świetne reportażystki: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, które na co dzień związane są ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

O fantastyce, popkulturze i oszustach opowie Jakub Ćwiek, który poza pisaniem książek jest stand-uperem i scenarzystą.

Ponadto w Rzeszowie pojawią się między innymi: Łukasz Łagożny, Adam Studziński, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Magda Skubisz, Joanna Jax, Ewa Kassala, ks. Andrzej Augustyński, o. Andrzej Zając, Asia Olejarczyk, Lidia Miś, Adam Studziński, Andrzej Potocki i Suren Vardanian.

Spotkania autorskie w klubie LUKR:

22.11 (piątek)
– godz. 11:00 – Adam Studziński
– godz. 12:00 – Andrzej Potocki, Suren Vardanian – prowadzenie Grażyna Bochenek
– godz. 13:00 – ks. Andrzej Augustyński – prowadzenie Jan Maria Rokita
– godz. 14:00 – Oryginalny pomysł na fabułę. Odważ się pisać #1: Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Joanna Jax – prowadzenie Aneta Gieroń
– godz. 15:00 – Łukasz Łagożny – prowadzenie Justyna Bieniek
– godz. 16:00 – kpt. Tadeusz Wrona – prowadzenie Lesław Żurek
– godz. 17:00 – siostra Anastazja – prowadzenie Maria Kornaga
– godz. 18:00 – Katarzyna Dowbor – prowadzenie Beata Terczyńska, Agnieszka Przystaś
– godz. 19:00 – Jakub Szamałek – prowadzenie Bernadeta Szczypta

23.11 (sobota)
– godz. 11:00 – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk – prowadzenie Grażyna Bochenek
– godz. 12:00 – Jakub Ćwiek – prowadzenie Janusz Jaracz
– godz. 13:00 – Karolina Korwin Piotrowska, Grzegorz Kramer – prowadzenie Adam Głaczyński
– godz. 14:00 – Janusz L. Wiśniewski – prowadzenie Bernadeta Szczypta
– godz. 15:00 – Katarzyna Bonda – prowadzenie Adam Głaczyński
– godz. 16:00 – Vincent V. Severski – prowadzenie Adam Głaczyński
– godz. 17:00 – Oryginalny pomysł na fabułę. Odważ się pisać #2: Ewa Kassala, Magda Skubisz – prowadzenie Aneta Gieroń
– godz. 18:00 – Łukasz Orbitowski – prowadzenie Jarek Szubrycht
– godz. 19:00 – Tomasz Michałowski, Kamil Sipowicz, wiersze czyta Robert Gonera – prowadzenie Adam Bienias

Partnerami Wydarzenia są Rzeszów – Stolica Innowacji oraz Województwo Podkarpackie. Honorowego Patronat: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

źródło: rzeszow.pl