Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Sukcesy studentów koła naukowego UR ?Młoda Elektroradiologia?

RZESZÓW. W marcu i kwietniu odbyły się dwa główne studenckie sympozja naukowe z dziedziny radiologii –  Studenckie Ogólnopolskie Forum Radiologiczne (SOFOR) w Warszawie i Młoda Elektroradiologia w Rzeszowie.

Brali w nich udział członkowie studenckiego koła naukowego ?Młoda Elektroradiologia? działającego przy Katedrze Elektroradiologii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. W obu imprezach odnieśli znaczące sukcesy i co warto podkreślić, przy bardzo silnej konkurencji.

W SOFOR:  II miejsce w sesji prezentacji ustnej prac oryginalnych zajęła praca Małgorzaty Król ?Obraz widma protonowej spektroskopii rezonansu magnetycznego (1HMRS) u chorych z otępieniem w chorobie Alzheimera? a zwyciężczynią w sesji plakatowej okazała się Gabriela Flaga z pracą ?Obraz metaboliczny złośliwych guzów mózgu w protonowej spektroskopii MR (1HMRS)?.

Młodej Elektroradiologia

W ?Młodej Elektroradiologii?:  w sesji prezentacji ustnych prac oryginalnych, II miejsce zajęła praca Małgorzaty Król ?Obraz widma protonowej spektroskopii MR u chorych z otępieniem w chorobie Alheimera? a miejsce III praca ?Analiza różnic metabolicznych prawej półkuli mózgu pomiędzy młodymi mężczyznami i kobietami w protonowej spektroskopii MR? Marty Wruchy. W sesji przypadków medycznych I i II miejsce przypadło odpowiednio Oktawi Kojder  z pracą ?Grzybica kropidlakowata płuc u 66. letniego pacjenta? i Justynie Dziadosz z pracą ?Przewlekłe złamanie kości udowej oraz wytworzenie się stawu rzekomego kości piszczelowej u 60. letniej pacjentki?.

W sesji plakatowej prac oryginalnych Rzeszowianie byli bezkonkurencyjni ? zgarnęli wszystkie trzy pierwsze miejsca za prace: ?Analiza zróżnicowania metabolicznego lewej półkuli mózgu w grupie młodych mężczyzn w protonowej spektroskopii MR? (Patrycja Wosachło),  ?Obraz metaboliczny złośliwych guzów mózgu w protonowej spektroskopii MR? (Gabriela Flaga) i ?Analiza różnic metabolicznych między półkulami mózgu młodych kobiet w protonowej spektroskopii MR? (Gabriela Senyk).

Czytaj także: Rzeszowski student został członkiem prestiżowego Stowarzyszenia Mensa