Sukces rzeszowianki. Została Mistrzynią Polski!

RZESZÓW. Zawodniczka Akademii Sportu Chikara w Rzeszowie i Rzeszowskiego klubu Karate Chikara ? Małgorzata Kipczak została Mistrzynią Polski w konkurencji kumite indywidualnym młodzieżowców podczas Mistrzostw Polski w Karate tradycyjnym w Opolu 2018.

Zostawiła ona swoje rywalki daleko z tyłu i w piękny sposób sięgnęła po złoto. Rzeszowianka zdobyła również brązowy krążek w konkurencji Fukugo młodzieżowców. Tegoroczne Mistrzostwa Polski były dla niej debiutem po niemal dwuletniej przymusowej przerwie po zmianie klubu. Jak się okazało czas ten działał tylko na jej korzyść i pokazała że pod okiem swoich trenerów z RKK Chikara Piotra Ramota i Marka Żyłki potrafi uderzyć ze zdwojoną siłą i wspiąć się na szczyt.

Na Mistrzostwach Polski zaprezentowali się także inni zawodnicy Akademii Sportu Chikara którzy dali z siebie wszystko i zajęli bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski 5 miejsce w fukugo mężczyzn, oraz 7 miejsce w kata indywidualnym młodzieżowców Karol Marek W kategorii Junior – 4 miejsce zajęła drużyna Enbu mężczyzna ?mężczyzna Patryk Błoński i Jan Szyszko. W kategorii Junior młodszy kata indywidualne 4 miejsce zajęła Urszula Mnich. Doskonale spisały się również drużyny juniorskie męskie i żeńskie w konkurencji kumie. Zajęli oni 5 i 6 miejsce.