Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Stypendia marszałka województwa. Dla kogo i w jakiej wysokości?

PODKARPACIE. Można już składać wnioski o stypendia marszałka województwa podkarpackiego. W tym roku stypendium wyniesie 2 tys. zł i będzie wypłacone jednorazowo.

Dzisiaj rusza nabór wniosków o stypendia marszałka województwa podkarpackiego, potrwa on do 27 października br. O stypendium na rok akademicki 2017/2018 mogą ubiegać się osoby, które rozpoczynają nauką na pierwszym roku studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na podkarpackich uczelniach. Stypendium wynosi 2 tys. zł i jest wypłacane jednorazowo. Liczba przyznanych stypendiów w tegorocznej edycji programu została ustalona na poziomie 100 osób.

Zdecyduje komisja

Wnioski o stypendium złożone przez studentów zostaną rozpatrzone przez komisję stypendialną. Zostanie ona powołana przez zarząd województwa. To właśnie do tego gremia będzie należało stworzenie listy rankingowej.

Szczegółowe informacje o programie stypendialnym są dostępne na stronie internetowej samorządu województwa. Dodatkowo, w tej sprawie można kontaktować się z departamentem edukacji, nauki i sportu Urzędu Marszałkowskiego ? ul. Lisa ? Kuli 13, pokój nr 27  oraz pod numerem telefonu: (17) 747 59 43, adres e-mail: dek@podkarpackie.pl lub m.jaworek@podkarpackie.pl