Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Studenci WSIiZ w gronie stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Od lewej Prorektor WSIiZ dr A.Rozmus, Przemysła Niepokój-Hepnar, Marcin Walko, Rektor WSIiZ dr W. Gołąbek. Fot. WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczyście wręczono stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017. W tym roku dwóch studentów otrzymało to wyróżnienie.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła się w gronie kilkunastu uczelni niepublicznych w kraju, których studenci otrzymali prestiżowe stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Takie stypendia przyznawane są na konkretnych kierunkach. W przypadku WSIiZ wsparcie otrzymali dwaj studenci z kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna ? Przemysła Niepokój-Hepnar oraz Marcin Walko ? informuje Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.

Dla kogo stypendia?

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia może być przyznane studentowi szczególnie wyróżniającemu się w nauce lub posiadającemu wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne, a także sportowe.

W roku akademickim 2017/2018 wysokość stypendium ministra wynosi 15.000 zł i wypłacane jest jednorazowo przez szkołę wyższą na której studiuje stypendysta.

Otrzymanie trzeci rok z rzędu stypendium ministra to z pewnością wspaniała sprawa. Jednakże, to wyróżnienie nie traktuję jako sukcesu indywidualnego, lecz jako sukces całej społeczności uczelnianej. Bycie studentem WSIiZ zobowiązuje mnie do jak najlepszego reprezentowania uczelni poza jej murami. Wsparcie jej pracowników i całego środowiska akademickiego jest dla mnie ogromnie ważne. Bez niego nie udałoby mi się tak wiele osiągnąć – mówi Przemysław Niepokój-Hepnar, stypendysta ministerialny WSIiZ.

Uroczyste wręczenia stypendystom dyplomów Ministerstwa Nauki iSzkolnictwa Wyższego zostało wręczone przez Rektora WSIiZ dr Wergiliusza Gołąbka oraz Prorektora ds. Nauczania dr Andrzeja Rozmusa.