Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Stal i Resovia pierwsze sparingi mają już za sobą

RZESZÓW. Im bliżej rozpoczęcia wiosennej rundy 3 ligi piłkarskiej, tym więcej emocji. Patrząc w tabelę rozgrywek po pierwszej rundzie, można powiedzieć tylko jedno: nie wiadomo kto awansuje do II ligi, ale na pewno oba rzeszowskie zespoły mają na to spore szanse!

Pierwszy mecz sparingowy rozegrała Resovia przegrywając z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 0:1. Drugie spotkanie w wykonaniu Pasiaków także nie należało do najszczęśliwszych, gdyż jedynie zremisowali z czwartoligowym zespołem.

Stal Rzeszów jak na razie rozegrała jeden mecz sparingowy. Zawodnicy z H69 zmierzyli się z Unią Tarnów. Wygrywając 2:0. Obie bramki strzelił Wojciech Reiman, w tym jedną z rzutu wolnego.

Warto pamiętać że spotkania sparingowe są właśnie sparingowe. Nie do końca mogą one świadczyć o poziomie gry danego zespołu. Dodatkowo w meczach występują zawodnicy, którzy są testowani przez trenerów, dlatego na tym etapie przygotowań nie widać tzw. zgrania zawodników, co przekłada się oczywiście na ilość bramek i skuteczność w poszczególnych aspektach gry.

Najbliższe spotkania

Kolejny mecz Resovia rozegra 27 stycznia o godz. 11 w Rzeszowie z Wólczanką Wólką Pełkińską. Rywal Pasiaków jest jedną z jesiennych sensacji 3 ligi piłkarskiej, gdyż do prowadzącego Motoru Lublin traci tyle samo co Resovia punktów, czyli trzy.

Stal Rzeszów już w najbliższą środę rozegra mecz z Górnikiem Łęczna. Jednak spotkanie odbędzie się o godz. 13 na boisku sztucznym MOSIR-u Lubartów.