Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Spotkanie online z Alkiem Rogozińskim. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza

Fot. Materiały prasowe

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza 5 sierpnia 2020 r. o godz. 18.00  na spotkanie autorskie online z Alkiem Rogozińskim.

Spotkanie, które poprowadzi red. Iwona Piętak odbędzie się na platformie ClickMeeting i będzie tłumaczone na język migowy. To kolejne z cyklu wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu „Spotkajmy się online” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na spotkanie obowiązuje rejestracja na stronie https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/spotkanie-z-alkiem-rogozinskim/register.

Alek Rogoziński to dziennikarz, redaktor, pisarz – twórca opowiadań, komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, pasjonat muzyki oraz podróży. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, później był prezenterem w warszawskich studiach Radia Plus i Radia Kolor oraz współpracownikiem i redaktorem m.in. pism „Boutique” i „Party”. Literacko zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”, ale prawdziwą popularność przyniosła mu wydana rok później komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” nominowana przez portal Lubimy Czytać do tytułu Książka Roku 2016 (kategoria „kryminał, sensacja, thriller”).

W 2017 r. podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”, a dwie kolejne – „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” – zajęły pierwsze miejsce w internetowym plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Nakład wszystkich 12 powieści jego autorstwa przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy, a sekretem ich popularności wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością „królowej polskiego kryminału”, Joanny Chmielewskiej.

(ip)