Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Spacehack odbędzie się w innym terminie Impreza została przesunięta o 2 tygodnie

 

Fot. Materiały prasowe

Technologiczny hackathon, którego tematem jest szeroko rozumiany kosmos odbędzie się w dniach 6-8listopada br. Zmianie ulega wyłączenie termin wydarzenia, niezmienna pozostaje formuła i nagrody.

Konkurs zaplanowany został pierwotnie w dniach 23-25 października br. Spacehack to wydarzenie, które miało towarzyszyć podczas Kongresu 590.Regulacje prawne i powody epidemiczne wykluczają obecnie przeprowadzenie konferencji i targów na terenach powiatów objętych strefami czerwonymi o najwyższych przyrostach zachorowań.

Organizatorzy PrimeBit Games SA.i Podkarpackie Centrum Innowacji z powodów epidemicznych i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z zaistnieniem stanu epidemii, wyznaczyli już nowy termin na 6-8 listopada br.

Byliśmy gotowi by sprawnie przeprowadzić nasz hackathon w terminie. Jak pokazuje liczba zarejestrowanych osób, temat szeroko rozumianego kosmosu jest bardzo interesujący. Decyzja o zmianie termin nie jest dla nas łatwa. Musimy zastosować się do nowych przepisów. Szanując jednak wytyczne musimy działać odpowiedzialnie – mówi Wojciech Fiksa Event Project Manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Przesunięcie imprezy o 2 tygodnie znalazło pełne wsparcie i zrozumienie pośród partnerówSpacehacka.Wszystkie nagrody przewidziane dla uczestników zostają utrzymane. Dla najlepszych to nagrody pieniężne: I miejsce 8 000 zł, II miejsce 4 000 zł, III miejsce 2 000 zł. Nagrodą specjalną jest 3-dniowy pobyt w Habitat Lunares. To specjalistycznabaza kosmiczna i laboratorium, która służy do symulacji załogowych misji kosmicznych na Księżycu i Marsie. W bazie można także przeprowadzić spacery zbliżone do tych w przestrzeni kosmicznej.

Wszystkie osoby i zespoły zarejestrowane do chwili obecnej, biorą udział w hackathonie zaplanowanym w dniach 6-8 listopada br. Najbliższy czas chcemy wykorzystać na skuteczną promocję wydarzenia, które ma charakter online. Poszukujemy także  nowych uczestników i atrakcyjnych inicjatyw towarzyszących. O wszystkich nowych tematach będziemy informowali na bieżąco na stronie internetowej– deklaruje Wojciech Fiksa z PCI.

Spacehack jest skierowany do ludzi z branży IT, tj. grafików, informatyków, programistów. Zadaniem jest stworzenie innowacyjnego rozwiązania z zakresu kosmonautyki dla tematów w jednej z trzech kategorii: robotyka i sztuczna inteligencja, aplikacje mobilne i webowe oraz gry (VR, symulatory).

(ip)