Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Sondaż: Czym kierujemy się, oddając głos na polityków?

Sondaż: Czym kierujemy się, oddając głos na polityków?

Polacy uważają się za świadomych wyborców, którzy rozliczają polityków z ich działalności – wynika z sondażu IBRiS dla RMF FM i „Rzeczpospolitej”. Prawie 57 proc. respondentów wskazało, że oddając głos na swojego kandydata kierują się analizą jego dotychczasowych dokonań w poprzedniej kadencji lub w życiu publicznym.

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od wyborów parlamentarnych. 15 października pójdziemy do urn, by oddać głos na polityków kandydujących do Sejmu i Senatu.

Czym się kierujemy, wskazując swojego kandydata lub kandydatkę na wybranej liście wyborczej?

Jak wynika z sondażu IBRiS dla RMF FM i „Rzeczpospolitej”, większość badanych (prawie 57 proc.) deklaruje, że wybiera konkretnego kandydata z ulubionej listy partyjnej na podstawie jego lub jej dokonań w polityce czy życiu publicznym.

Odpowiedź tę częściej wskazywali zwolennicy partii rządzącej – 72 proc. W przypadku sympatyków opozycji odsetek ten wyniósł 52 proc.

Szczegóły na Rmf24pl