Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Sokołów Małopolski. Msza św. o uzdrowienie z o. Józefem Witko

o. Józef Witko. Fot. youtube.com

SOKOŁÓW MŁP. Już w najbliższy czwartek o godz. 18 w Sokołowie Małopolskim odbędzie się Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Nabożeństwu będzie przewodniczył znany w całym kraju charyzmatyk o. Józef Witko. Z kolei o godz. 17:00 będzie miała miejsce modlitwa różańcowa.

Ojciec Józef Witko jest franciszkaninem. Od kilkunastu lat odprawia Msze Święte połączone z modlitwą o uzdrowienie. W jego grafiku posługi widnieje mnóstwo miast, miasteczek ale także wiosek rozsianych po całej Polsce. Działalność zakonnika jest doceniana przez wiele osób, którym posługuje swoim charyzmatem uzdrawiania.

Zakonnik działa w ramach Sekretariatu Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej OO. Franciszkanów w Krakowie. Jest autorem lub współautorem wielu książek m.in.: Drogi Bożego uzdrowienia, Nie bój się wierz tylko oraz Uzdrawiająca moc Ducha Świętego.

Co głosi o. Józef Witko?

Działalność zakonnika jest w głównej mierze skoncentrowana na uzdrowieniu fizycznym ludzi. Chociaż w swoich wypowiedziach zwraca też uwagę na wiele innych kwestii.

Uzdrowienie dokonało się na drzewie Krzyża. On dźwigał nasze choroby, dźwigał nasze boleści (Księga Izajasza 53 – przyp. red.). Wiemy, że kiedy Jezus wysyłał swoich uczniów na głoszenie Ewangelii dał im władzę nad złymi duchami i władzę leczenia chorób. Tam gdzie jest ten nakaz misyjny „Idźcie i głoście” jest też powiedziane: uzdrawiajcie chorych i wyrzucajcie złe duchy. Jedno z drugim jest związane. Idźcie i głoście, uzdrawiajcie chorych, wyrzucajcie złe duchy – ten nakaz odnosi się do 12 apostołów. Na innym miejscu przeczytamy, że ten nakaz Jezus rozszerza na 72 uczniów, kiedy ich wysłał po dwóch do miast i miejscowości do których sam przyjść zamierzał. Łukasz (ewangelista -przyp. red.) odwraca tę kolejność, gdzie jest powiedziane uzdrawiajcie chorych, wyrzucajcie złe duchy i mówcie im przybliżyło się do was Królestwo Boże. A u Marka (ewangelisty przyp. red.) znajdziemy na końcu Ewangelii, że ten nakaz (uzdrawiania) jest rozciągnięty na wszystkich. Tym którzy uwierzą będą towarzyszyć znaki: w imię moje na chorych ręce kłaść będą a ci odzyskają zdrowie (Mk 16, 17-18) – mówił o. Józef Witko podczas jednej z wygłoszonych konferencji.