Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Sobieraj i Dziedzic do Sejmu! PSL stawia na samorządowców

Fot. PSL Podkarpacie (facebook.com). Dariusz Sobieraj, Władysław Kosiniak – Kamysz, Adam Dziedzic

Dariusz Sobieraj i Adam Dziedzic to liderzy Polskiego Stronnictwa Ludowego na Podkarpaciu. Obaj wystartują w jesiennych wyborach do Sejmu – Sobieraj z pozycji nr 2 w okręgu 22, z kolei Dziedzic jako lider rzeszowsko – tarnobrzeskiej listy komitetu Trzecia Droga PSL – PL 2050 Szymona Hołowni.

Kandydaci Trzeciej Drogi – PSL zostali zaprezentowani 1 września w Rzeszowie podczas konwencji wyborczej.

Jeśli my nie zajmiemy trzeciego miejsca w następnych wyborach, to czeka nas rząd PiS i Konfederacji. Jeśli myśleliście, że dziś jest źle, to wyobraźcie sobie to co wtedy będzie. Dobry wynik Trzeciej Drogi to gwarancja wolnej i demokratycznej Polski – mówił w Rzeszowie prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz. Kto jak nie my zadba o polskiego rolnika? Inne organizacje czy partie nie zarejestrowały nawet komitetu. Tylko PSL reprezentuje rolników, mieszkańców i przedsiębiorców na wsi. Inni abdykowali, a dziś tragedia zajrzała w oczy gospodarzy powiedział Kosiniak – Kamysz.

Startujący z okręgu nr 22 Dariusz Sobieraj jest lekarzem, ma tytuł doktora nauk medycznych. Jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej i urologii oraz organizacji służby zdrowia. Wieloletni samorządowiec, w przeszłości wiceprzewodniczący sejmiku podkarpackiego. W ostatnich wyborach do sejmiku zdobył ponad 19 tysięcy głosów.

Adam Dziedzic – okręg nr 23 – od 2014 roku jest wójtem podrzeszowskiej Świlczy. W przeszłości prezes rzeszowskiego Agrohurtu oraz radny powiatu rzeszowskiego. Szef podkarpackiego PSL od jesieni 2021 roku. W ostatnim czasie aktywny w mediach społecznościowych:

Wójt Adam Dziedzic na TikToku! [VIDEO]