Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Śmierć 18-letniego Marcina A. Areszt dla handlarki dopalaczami!

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia w postaci tzw. dopalaczy oraz nieumyślnego spowodowania śmierci 18-letniego Marcina A.

Jak ustalono w toku postępowania, 30 lipca 2018 roku Marcin A. zakupił za pośrednictwem swojej koleżanki od Marty L. środek odurzający. Po jego zażyciu został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

W wyniku podjętych działań ustalono dane osoby sprzedającej tzw. dopalacze i została ona niezwłocznie zatrzymana. Podczas przeprowadzonego przeszukania ujawniono w jej mieszkaniu znaczne ilości substancji odurzających, które jak ustalono w wyniku badań okazały się  trującymi dopalaczami o nazwie ?Alfa?.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 63 letniej Marty L.  areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Trwa oczekiwanie na wyniki sekcji zwłok zmarłego Marcina A., a ponadto trwają intensywne czynności mające na celu  ustalenie osób uczestniczących w dystrybucji trujących dopalaczy, sprzedawanych często jako popularne narkotyki.

Stale monitorowane są przez Policję wszelkie przypadki zatruć dopalaczami, w celu ujawniania osób wprowadzających je do obrotu.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie