Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Słuchacze najpopularniejszego polskiego radia internetowego wybrali przeboje roku

Użytkownicy najpopularniejszego polskiego radia internetowego wybrali ulubione utwory 2018 roku. Głosowanie Open FM obejmowało trzy kategorie: Polska Piosenka Roku, Hip-Hopowy Kawałek Roku oraz Imprezowy Hit Roku.

Redakcja Open FM w każdej kategorii nominowała 30 utworów z 2018 roku. To z nich słuchacze wybierali swoich faworytów. Listę Polskiej Piosenki Roku zdominowała alternatywna odmiana popu – zwyciężył Kortez i fortepianowa ballada „Hej wy” z mini-albumu „Mini dom”. Pochodzący z Krosna artysta wyprzedził Dawida Podsiadłę z wakacyjnym hitem „Małomiasteczkowy”. Obaj wokaliści znaleźli się na podium dwukrotnie – na trzecim miejscu znalazł się singiel „Początek” i Męskie Granie Orkiestra tworzona przez Krzysztofa Zalewskiego oraz właśnie Podsiadłę i Korteza.

Top 10 w kategorii Polska Piosenka Roku:

 1. Kortez „Hej wy”
 2. Dawid Podsiadło „Małomiasteczkowy”
 3. Męskie Granie Orkiestra „Początek”
 4. Paweł Domagała „Weź nie pytaj”
 5. Dawid Podsiadło „Nie ma fal”
 6. Taconafide „Tamagotchi”
 7. Ania Dąbrowska „Serce nie sługa”
 8. Cleo „Łowcy gwiazd”
 9. Piotr Cugowski „Kto nie kochał”
 10. Sylwia Grzeszczak & Liber „Dobre myśli”

Całego zestawienia można posłuchać na stronie i w aplikacji Open FM w stacji radiowej Polska Piosenka Roku: https://open.fm/polska-piosenka-roku.

Słuchacze polskiego hip-hopu postawili na najbardziej rozpoznawalnego artystę tej sceny – głosowanie na Hip-Hopowy Kawałek Roku wygrał O.S.T.R. i jego „Alcatraz”, promujący doceniony przez fanów i krytyków album „W drodze po szczęście”, już piętnasty w dyskografii łódzkiego rapera. Za jego plecami znalazł się mroczny „Wiking” częstochowskiego rapera Sariusa. Tak zwaną „nową szkołę” na najniższym stopniu podium reprezentuje utwór z bestsellerowego albumu duetu Taconafide, który tworzą Taco Hemingway i Quebonafide – „8 kobiet” z emocjonalnym refrenem młodej gwiazdy polskiej sceny, Bedoesa.

Top 10 w kategorii Hip-Hopowy Kawałek Roku:

 1. O.S.T.R. „Alcatraz”
 2. Sarius „Wiking”
 3. Taconafide feat. Bedoes „8 kobiet (Remix)”
 4. ReTo feat. Quebonafide „Sorry Dolores”
 5. Taconafide „Tamagotchi”
 6. Szpaku „UFO”
 7. Guzior „Płuca zlepione topami”
 8. Bedoes & Kubi Producent feat. Golec uOrkiestra „Janosik”
 9. Taco Hemingway „Fiji”
 10. Adi Nowak feat. Dziarma „Placebo”

Całego zestawienia można posłuchać na stronie i w aplikacji Open FM w stacji radiowej Hip-Hopowy Kawałek Roku: https://open.fm/hip-hopowy-kawalek-roku.

W plebiscycie na Imprezowy Hit Roku słuchacze wybierali spośród 30 propozycji w gatunkach disco polo i dance. Zwyciężył kawałek „Jakbyś mnie zechciał”, żeńskiego tria Top Girls, najpopularniejszego obecnie girlsbandu na scenie disco polo. Za plecami dziewczyn znalazł się debiutujący w 2018 roku MiłyPan i jego pierwszy singiel „Królowa”. Podium w tej kategorii zamyka Radosław Kudelski, lepiej znany jako Bayera i „Obrączki szczerozłote”. Poza czołówką znalazły się takie gwiazdy tej sceny, jak m.in. Akcent, Boys i Mig.

Top 10 w kategorii Imprezowy Hit Roku:

 1. Top Girls „Jakbyś mnie zechciał”
 2. MiłyPan „Królowa”
 3. Bayera „Obrączki szczerozłote”
 4. Luka Rosi „A ty bądź”
 5. Extazy „Noc taka czarna”
 6. Boys „Wciąż pamiętam”
 7. Defis „Róże”
 8. After Party „Zawsze moja wina”
 9. Piękni i Młodzi „Długa noc”
 10. Akcent „Zaczarowana wyspa”

Całego zestawienia można posłuchać na stronie i w aplikacji Open FM w stacji radiowej Imprezowy Hit Roku: https://open.fm/imprezowy-hit-roku.

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI Open FM to najpopularniejsze polskie radio internetowe. W listopadzie 2018 r. z usługi skorzystało ponad milion realnych użytkowników. Jest ona dostępna pod adresem www.open.fm oraz przez aplikację mobilną na platformy Android i iOS.

źr. inf. prasowa WP