Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Skazany organizator pielgrzymek znów w akcji!

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Skazany organizator pielgrzymek znów w akcji

​Organizator pielgrzymki do Medjugorie, podczas której w wypadku autokaru w Chorwacji zginęło 12 osób, znowu jeździ z pielgrzymami – dowiedział się reporter RMF FM. Wyjazd sprzed prawie dwóch lat był przeprowadzany bez zezwolenia. Jarosław M., właściciel firmy „U Brata Józefa”, został skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Ciąży na nim też 3-letni sądowy zakaz organizowania wyjazdów turystycznych. Teraz formalnym organizatorem wyjazdów jest biuro podróży „Głos Matki” z Chełma. Członkiem zarządu firmy jest żona skazanego.

O obecności w autobusie skazanego mężczyzny poinformowali nas uczestnicy pielgrzymki do Medjugorie, która odbywała się w miniony długi weekend majowy.

Fakt, że jedzie z nimi Jarosław M., wywołał wielkie zdziwienie części z podróżujących. Z ich relacji wynika, że skazany mężczyzna był szefem wyjazdusprawiał wrażenie, jakby odpowiadał za wszelkie kwestie formalne, dotyczące przejazdu, zakwaterowania czy posiłków.

Dodatkowo wygłaszał w trakcie pielgrzymki katechezy i prowadził różnego rodzaju praktyki religijne.

źródło: RMF24.PL